Як часто проводять реставрацію паркету?
Проводиться не лише реставрація старого паркету. Відновлюють і нове, нещодавно встановлене покриття для підлоги, яке було пошкоджено з різних причин: в результаті механічного удару, після затоплення або сильного забруднення. У такому разі важливо якомога раніше провести реставрацію, доки ситуація не посилилася.
Як ми вже зазначали вище, паркет може експлуатуватися 70 років, але лише за умови належного догляду за ним. Одна із складових обслуговування – регулярна реставрація, яку необхідно проводити в середньому у 5-10 років. Реставрації підлягає радянський недорогий паркет та дорогі варіанти із цінних порід дерева з великою товщиною дошки. Часто це проста процедура, яка передбачає лише шліфування, дрібний ремонт та нанесення нового шару захисного масла та лаку. Якщо ж за час між реставраціями з'явилися пошкодження, можуть бути потрібні складніші ремонтні роботи, але краще виконати їх якомога раніше, до появи явних проблем.
Буває повна та часткова реставрація паркету. Зазвичай йдеться про друге, коли пошкодження носять локальний характер, у місцях, де підвищене навантаження на покриття для підлоги. Але при цьому циклювання, шліфування та лакування проводиться по всій площі кімнати, оскільки поверхня повинна залишитися ідеально рівною.
Реставрація підходить фактично для будь-яких типів дерев'яних підлог – це не тільки паркет, а й паркетна дошка, дерев'яна дошка чи монолітний настил.
Оптові ціни
Закуповуючи оптом паркетну хімію, ми можемо запропонувати вам найнижчу ціну на комплекс робіт з усіма матеріалами по кращій ціні за м2.
Зателефонуйте нам і ми порадимо оптимальний варіант для Вас.
Для квартир і інших приміщень
Там де проживає невелика кількість людей, які користуються м'яким взуттям при переміщенні по дому, застосовується лак для паркету з нормальним навантаженням.
Для офісних приміщень
Комерційні приміщення де збільшений потік відвідувачів у вуличному жорсткому взутті лакування паркету проводиться із застосуванням лаку з підвищеним навантаженням.
Для залів з інтенсивною відвідуваністю
З нестабільним температурним режимом і вологістю, в ресторанах, музеях, барах і подібних приміщеннях краще використовувати водовідштовхувальні просочення на олійно-восковій основі Арборітек Хард Вакс Оіл, або лак Arboritec
Compo авеню, а також Ультра-фіолетові лаки типу Арборітек УФ-еліт.
Що потрібно для реставрації паркетної підлоги?
Реставрація паркету та паркетної дошки потребує спеціального інструменту та доглядових засобів. Заміняти їх підручними матеріалами заборонено – це зашкодить покриттю для підлоги, може призвести навіть до незворотних пошкоджень і підлогу доведеться перестилати повністю.
Мінімальний набір, який знадобиться для реставрації, це:
- барабанна або стрічкова шліфувальна машина – для виконання грубого шліфування;
- плоскошліфувальна машина для основного шліфування;
- цикля– ручний інструмент, за допомогою якого роблять циклювання;
- кутошліфувальна машина, для роботи в кутах та важкодоступних місцях;
- шпатель;
- шпаклівка;
- захисні воски та лаки для фінальної обробки підлогового покриття.
Лаки для паркету бажано використовувати двокомпонентні зі спеціальними затверджувачами у складі. Такі засоби забезпечують максимальну зносостійкість та стійкість до стирання. Крім того, використання якісного лакофарбового покриття дозволяє вдвічі рідше проводити обов'язкове циклювання паркетної підлоги.
Реставрація паркету: етапи та основні завдання
Реставрація паркетної підлоги – багатоетапний процес і вимагає чіткого дотримання послідовності операцій. Коротко ключові етапи представлені у таблиці:
Етап |
Характеристика |
Підготовчий |
Підготовка поверхні до виконання роботи |
Ремонт |
Усунення існуючих пошкоджень та деформацій |
Шліфування |
Виконується у три етапи: первинна, основна, локальна |
Шпаклівка щілин |
Усуваються великі зазори та щілини за допомогою спеціальної будівельної суміші |
Фінішне шліфування |
Ідеально вирівнює поверхню для нанесення захисного лакофарбового покриття. |
Фінішна обробка |
Нанесення лаку/масла |
Тепер детальніше розглянемо, які завдання виконуються на кожному з етапів реставрації та відновлення паркетної підлоги.
Спочатку необхідно підготувати приміщення для проведення робіт. Для цього з кімнати виносять усі меблі, завішують вікна та двері – в процесі роботи може бути пил, якого потім проблематично позбутися. Оскільки при реставрації у майстра повинен бути доступ до всіх ділянок покриття для підлоги, необхідно демонтувати плінтуси і фурнітури, за допомогою якої вони кріпляться.
Потім виконується ремонт паркету. Тут дії залежать від проблем, які будуть виявлені при оцінці стану покриття для підлоги. Майстри усувають скрипи, здуття, ділянки, що провалилися, усуваються щілини та інші дефекти. У найскладніших випадках може знадобитися переснастил та заміна певних фрагментів.
Після цього переходять до трудомісткої роботи – шліфування. Спочатку виконується грубе шліфування з використання стрічкової або барабанної шліфувальної машини з використанням крупнозернистого або середньозернистого абразиву, наприклад, наждакового паперу. Дуже важливо точно визначити, який шар деревини потрібно зняти: якщо він буде занадто малий, то дефекти не будуть усунені, а занадто великий шар скорочує можливості виконувати шліфування та циклювання у майбутньому. Головне завдання грубого шліфування – видалити пошкоджений шар та вирівняти поверхню для виконання основного шліфування.
Разом з верхнім шаром дерева (при шліфуванні це 0,1-0,5 міліметра, при циклюванні, яке потрібно при значних пошкодженнях паркету – 1-2 міліметри) знімаються залишки старого лакофарбового покриття.
Для проведення основного шліфування також використовується спеціальне обладнання – плоскошліфувальна машина, а абразивний матеріал має бути дрібнозернистим. Основне завдання цієї операції – видалити всі сліди зношування та дефекти покриття, вирівняти поверхню для подальшого покриття лаком.
Далі майстер переходь до локального, або місцевого шліфування. Воно передбачає шліфування поверхні у важкодоступних місцях (наприклад, під радіаторами опалення), у кутах, а також усунення складних дефектів.
Наступний етап – шпаклювання щілин між ламелями. Вони з'являються в процесі експлуатації підлоги, перепадів температур та недостатньої вологості, і це явище, з яким неможливо боротися. А ось сам процес шпаклювання дуже простий, для нього знадобиться лише шпаклівка та шпатель. Кожна щілина закладається вручну. Ми проводимо шпаклівку щілин монолітно по всій площі кімнати, навіть якщо видимого зазору немає - заощаджені кілька хвилин не варті того, щоб ставитися до цього етапу без належної ретельності.
Після того, як шпаклівка повністю висохне після нанесення, залишки матеріалу потрібно акуратно прибрати з поверхні та зашліфувати.
Після шліфування залишається трохи пилу, але й ту мінімальну кількість, що є, необхідно прибрати. Для цього використовується потужний професійний пилосос. На підлозі не повинно залишитися жодної ворсинки, оскільки наступний етап – лакування паркету.
На етапі нанесення безбарвного лаку найважливіше – вибрати якісні матеріали. Тут не варто заощаджувати. Рекомендуємо вибирати двокомпонентні лаки з затверджувачем, вони не тільки швидко висихають і надають паркету приємного блиску, але й забезпечують додатковий захист. Такі засоби догляду підвищують стійкість дерева до стирання та термін його служби.
Перший шар лаку неможливо нанести рівно – дерево погано його вбирає, тому навіть при найакуратнішій роботі залишаються бульбашки повітря, напливи та нерівності. Тому після висихання проводиться додаткове проміжне шліфування та знову прибирання пилососом. А ось повторно лак лягає ідеально. Залишилося дочекатись його висихання – і все готове.
Після виконання реставрації покриття для підлоги буде виглядати, як нове. А наші фахівці детально проконсультують вас щодо правилам експлуатації дерев'яної підлоги та підкажуть, що робити, щоб вона прослужила вам якомога довше. Навіть якщо ви знайомі з ключовими моментами, інформація буде корисною для вас.
Реставрація паркету: ціна та можливості заощадити
Ринкова ціна на реставрацію паркетного покриття залежить від кількох факторів:
- складності роботи. Якщо в процесі реставрації буде потрібний складний ремонт, то природно, що він підвищить вартість роботи майстрів;
- площі приміщення. Ціна завжди розраховується за метр квадратний, тому що чим менша площа, то дешевше коштуватиме реставрація;
- використовуваних матеріалів – восків, лаків, ґрунтовки, інших доглядових засобів;
- цін майстрів, до яких ви звернулися. Кожна компанія працює за своїм прайсом, на ринку є здорова конкуренція.
Заощаджувати не варто на жодному з факторів – але можна сплачувати справедливу вартість за реставрацію, дотримуючись балансу ціни/якості. Щоб вибрати паркетника з найкращими умовами, детально вивчіть відгуки, поцікавтеся кваліфікацією майстрів, їх досвідом роботи, ознайомтеся з портфоліо. Досвідчені фахівці із задоволенням покажуть вам фотографії своїх робіт та розкажуть про специфіку своєї роботи. І не женіться за дуже низькою ціною – швидше за все, її домагаються за рахунок використання дешевих матеріалів, відсутності необхідного професійного обладнання та достатнього досвіду. Реставрація паркету недорого коштувати не може, особливо якщо йдеться про дорогу штучну підлогу з цінних порід дерева.
Реставрація паркету у Києві з гарантією
Паркет - дороге, престижне і статусне покриття для підлоги, і працювати з ним повинні тільки професіонали! Недосвідчений фахівець може зробити помилки, які призведуть до ще складнішого ремонту чи навіть неможливості виправити дефекти. Тому з особливою ретельністю підійдіть до пошуку підрядника, який доглядатиме за вашою паркетною підлогою.
Profi-Parket - це компанія, якій ви можете довірити ваш паркет. Якщо переглянути відгуки про реставрацію паркету нашими майстрами, то клієнти високо оцінюють якість роботи, швидкість виконання, ретельність, увагу до деталей та дуже демократичні ціни. Зі свого боку, ми хочемо виділити такі моменти:
- команда фахівців готова розпочати роботу над вашою підлогою вже наступного дня після звернення;
- ми створюємо мінімум турбот і дискомфорту для мешканців будинку: вам не потрібно виселятися, поки ведуться роботи, а майстри не будуть відволікати вас від ваших справ;
- реставраційні роботи можна виконувати навіть у кімнатах, які нещодавно відремонтували: нові шпалери та декоративне оздоблення не будуть пошкоджені;
- в роботі ми використовуємо лише високоякісні європейські паркетні воски, масла, лаки та інші засоби. Вони відповідають найвищим стандартам та продовжують життя вашого паркету;
- ми пропонуємо справедливі ціни, які приємно здивують вас.
Що потрібно, щоб розпочати реставрацію паркету? Просто зателефонуйте за телефонами, вказаними на сайті – менеджери нададуть вам більш детальну інформацію та надішлють спеціаліста для оцінки стану підлоги. На основі діагностики буде розраховано точний бюджет реставраційних робіт.