Ремонт паркету будь-якої складності: як працюють професіонали
Ремонт паркету – це комплексна робота над усуненням пошкоджень та поверненню дерев'яній підлозі первозданного зовнішнього вигляду. Причини пошкодження можуть бути різними – як природне зношування, так і форс-мажорна ситуація (наприклад, затоплення). Але чим би не були спричинені пошкодження, необхідно провести оперативний ремонт і швидко їх виправити.
Коли виконують ремонт паркетної підлоги?
Певної регулярності у проведенні ремонту паркетної підлоги немає – до неї вдаються після появи видимих ушкоджень чи їх «симптомів» - скрипу, хитання окремих ламелей. Дуже важливо не зволікати з ремонтом. Дефекти і пошкодження швидко погіршуються, і якщо спочатку вони мають локальний характер і потрібний лише дрібний ремонт паркету, то вже через місяць буде потрібно серйозніше втручання. Тут як зі здоров'ям: профілактика та лікування на ранніх стадіях набагато ефективніше, ніж доведення ситуації до незворотних процесів.
Технологія ремонту паркету: комплекс завдань залежить від причини пошкоджень
«Симптоми», що паркетній підлозі потрібен терміновий ремонт, бувають різними:
- поява скрипів;
- розхитування планок, дошки стали рухливими;
- паркет «здувся»;
- паркетна підлога провалилася;
- відсутні окремі фрагменти покриття для підлоги.
Це відбувається з різних причин. Так, паркет здувається через вплив води, зазвичай це відбувається через затоплення або підвищену вологість у приміщенні протягом тривалого часу та перепадів температур. Провалюється паркет через порушення технології укладання основи або внаслідок природного зношування. Визначити причину пошкоджень є дуже важливим, оскільки від цього залежить технологія ремонту.
Чи можна уникнути дефектів та пошкоджень? Це складно, але якщо ви усунете негативні фактори впливу, то пошкодження можна звести до мінімуму. Основні фактори, які викликають швидке зношування паркетного покриття, - це:
- підвищена вологість повітря у приміщеннях;
- контакт із водою;
- перепади температур;
- механічні удари або підвищений фізичний тиск (наприклад, якщо на паркет ставиться занадто важкий комод, по підлоговому покриттю їздять на офісному кріслі);
- розвиток бактерій чи інших мікроорганізмів у щілинах чи поверхнях дощок;
- вплив ультрафіолету, потрапляння прямих сонячних променів.
Але є один фактор, який неможливо виключити, – це природне зношування. Тому реставрація або ремонт можуть знадобитися всім, хто має в будинку дерев'яне покриття для підлоги.
Повний та частковий ремонт паркету
Ремонт паркету буває повним (капітальним) чи частковим. Капітальний ремонт покриття для підлоги передбачає демонтаж паркетної дошки з подальшою її заміною. До нього вдаються у крайніх випадках, коли інші варіанти відновлення, реставрації або заміни ламелів не допоможуть. У деяких випадках демонтовані плашки очищають від клею, відновлюють і встановлюють заново, але це дуже довгий і складний процес, тому так роблять тільки з дуже дорогим паркетом або паркетом, що має історичну цінність. У будь-якому випадку капітальний ремонт - це досить дорого, і краще не доводити до того, щоб до нього вдаватися.
Дрібний ремонт паркету носить локальний характер, він усуває конкретний дефект покриття: фрагменти, що провалилися, зношені планки. До часткового ремонту відносять також усунення скрипів, здуття, пошкодження після затоплення. Це може бути як ремонт старого паркету, так і встановленого нещодавно, але пошкодженого в результаті затоплення або механічного впливу. Після ремонту обов'язково проводиться циклювання та шліфування паркету, а після цього лакують або обробляють захисним воском.
Також виділяють ремонт штучного паркету, щитової та паркетної дошки. Найпростіше зробити ремонт штучного чи набірного паркету, адже в такому разі можна просто замінити пошкоджені планки на нові, потрібно лише підібрати фрагменти з ідентичним малюнком. Складніше працювати з паркетною дошкою, бюджетною альтернативою паркету та зі щитовим паркетом. Це відбувається, оскільки проводити їх демонтаж та монтаж трохи складніше через особливості конструкції.
школам, офісам і т.д. Докладніше
Aкція! Докладніше
запаху і пилу! Докладніше
новомосковський лак? Докладніше
зробимо новим! Докладніше
лаки в Світі! Докладніше
Ремонт паркету в Києві: скрип та його усунення
Скрип – це симптом пошкодження ламелей, і його необхідно усунути якнайшвидше. В іншому випадку ситуація посилиться, і доведеться вирішувати серйозніші проблеми. Існують різні варіанти ремонту скрипучого паркету:
- Свердління порожнеч та заповнення їх клеєм. Такого методу вдаються рідко, оскільки на поверхні залишаються круглі сліди від свердла, і замаскувати їх неможливо. Крім того, цей спосіб не забезпечить потрібний рівень адгезії, тобто зчеплення елементів. Також в отвори збирається пил та частинки забруднень, які розхитують кріплення та з часом викликають серйозні деформації. Єдиний плюс такого способу – простота та висока швидкість;
- Демонтаж рухомих ділянок, зачищення їх від залишків клею, ремонт та повернення назад. Також не дуже поширений спосіб, його застосовують зазвичай лише до дорогого чи історично цінного паркету. Такий ремонт вимагає багато часу та сил майстрів, тому для стандартного дубового паркету він просто нераціональний – дешевше купити нові фрагменти та зробити заміну. Крім того, після переукладання можуть з'явитися значні перепади в рівнях підлоги, які не виправить стандартне циклювання - різниця буде більше 2 міліметрів;
- Заміна пошкоджених паркетних дощок на нові. Тут основне завдання - підібрати фрагменти, які будуть ідентичні вашому паркету. Такий ремонт займає мінімум часу, і за фінансами також буде цілком демократичним – адже зазвичай достатньо замінити лише кілька дощок;
- Використання реактивної смоли. Ця спеціальна речовина, яка вводиться між ламелями, заповнює скрипи та усуває рухливість плашок. Він підходить лише в тому випадку, якщо між ламелями немає щілин. Метод досить новий, він тільки почав застосовуватися в ЄС та в Україні, але вже встиг чудово зарекомендувати себе.
Скрипи рекомендується усувати відразу після їх появи або за найближчої планової реставрації паркету. Дуже швидко на скрипучому паркеті стає візуально видно пошкодження.
Ремонт паркету після затоплення
Затоплення – найпопулярніша причина звернення щодо ремонту паркетної підлоги у Києві. Іноді він трапляється через потоп у сусідів зверху, але ще частіше через проблеми у власній квартирі. Часто затоплення відбувається на початку опалювального сезону – старі радіатори опалення просто не витримують різкого підвищення тиску, і починають текти чи проривають. Також часто звертаються після поломки бойлера, пральної, посудомийної машини. Внаслідок дії води дерево деформується, і паркет здувається, провалюється або з'являються великі щілини.
Що робити під час затоплення? Насамперед – перекрити воду і відразу видалити рідину з дерев'яної підлоги. Для цього використовуйте ганчір'я. Дуже важливо зробити це якнайшвидше, щоб зменшити ризик деформацій. А після викликайте паркетника, який оцінить стан, визначить масштаб пошкоджень та запропонує оптимальний план дій щодо їх усунення. Швидше за все, необхідно буде усунути причини здуття паркетної дошки, які сталися через вплив води.
Ремонт паркету, що здувся
Зазвичай паркет роздувається через вплив вологи, і ремонт такий самий, як і після затоплення. Ремонт здутого паркету часто передбачає заміну пошкоджених ламелей та планок на нові (тому дуже важливо виключити ризик попадання води на підлогу, для якої неможливо купити та замінити одну дошку). Технологія ремонту передбачає такі дії:
- демонтаж пошкоджених ділянок;
- перенастил паркету – таким чином усувається здуття;
- видалення старого лаку та клею з основи;
- встановлення нових планок. Попередньо їх необхідно вирізати та точно підігнати за розміром, до 1 міліметра;
- усунення скрипів.
Сильно здуті ділянки паркетники називають «бульбашками». Вони не підлягають ремонту і такі фрагменти підлоги змінюються повністю.
Після цього закладають щілини – цей етап передбачають усі технології ремонту паркету, незалежно від причин ушкоджень. Це роблять за допомогою шпаклівки та шпателя. Коли матеріал висохне, його залишки зчищають, виконують шліфування поверхні та покривають паркет захисним маслом або безбарвним лаком. Після висихання першого шару лаку поверхня знову шліфується, а потім наноситься фінішний шар безбарвного захисного лаку або масла.
Ремонт паркету, що провалився
Найчастіше паркет провалюється через пошкодження основи. Розхитуватися можуть як окремі лаги, так і щит, який використовується як основа. Це відбувається через природне зношування. Для усунення пошкоджень, а саме фрагментів підлоги, що провалилася, спочатку виконують ремонт основи: іноді необхідно замінити окремі ламелі, у складних випадках - частину дерев'яного щита або щит повністю. Після того перестилаються ламелі, а потім старі паркетні дошки монтуються заново – за умови, що вони залишилися не пошкодженими і не вимагають заміни. Наприкінці також виконується шпаклювання щілин, шліфування та покриття паркетної підлоги новим шаром захисного безбарвного лаку.
Також ремонт можна поєднати з тонуванням паркету – щоб зайвий раз не робити шліфування та не запрошувати майстрів. Про нього ви можете детально прочитати у відповідному розділі нашого сайту.
Ремонт паркету у Києві: ціна залежить від складності роботи
Вартість ремонту паркету безпосередньо залежить від складності та масштабу робіт. Локальний ремонт з усуненням незначних пошкоджень буде коштувати недорого, тоді як масштабні капітальні роботи коштуватимуть набагато дорожче.
Після виконання ремонту обов'язково виконується обробка паркету маслом або захисним воском, і вартість витратних матеріалів також визначає бюджет робіт. Однак заощаджувати на матеріалах не варто - від цього багато в чому залежать експлуатаційні характеристики паркету. А якщо ви хочете зберегти гроші, варто звернутися до паркетників із найкращою ціновою політикою – наприклад, у компанію «Профі-Паркет».
Довірте свою підлогу нам: Profi-Parket - це висококласні профі!
Компанія «Профі-Паркет» виконує роботи з укладання, догляду та ремонту паркетної підлоги. Ми готові запропонувати найвигідніші умови. Наші ціни приємно здивують вас, а якість роботи ми гарантуємо.
Основні переваги співпраці з компанією «Профі-Паркет»:
- гарантія якості. Ми не роздаємо красивих обіцянок, а дійсно несемо всю відповідальність за нашу роботу. Нам довіряють ремонт паркету в Києві в музейних залах і в палацах, що збереглися, оскільки нашим майстрам можна довірити навіть найцінніші паркетні підлоги;
- робота зі справжніми професіоналами. Наші майстри – це фахівці з 20-25-річним стажем роботи з паркетом, вони знають про свою роботу все і впораються з найскладнішим завданням;
- ремонт паркету будь-якої складності. Ми виконуємо дрібний, частковий та капітальний ремонт паркету будь-якого типу, а також виконуємо реставрацію та тонування покриття для підлоги з дерева;
- використання найкращих матеріалів та паркетної хімії. Ми використовуємо лаки, тонувальні склади, воски та олії від провідних шведських та німецьких виробників, які забезпечують не тільки естетичну привабливість, але й захист та покращення експлуатаційних характеристик паркету;
- демократична вартість. Наші ціни приємно вас здивують;
- чітке дотримання домовленостей. Ми вчасно приступимо до роботи та закінчимо її точно до вказаного часу;
- консультації щодо експлуатації паркетної підлоги. Після виконання ремонту паркету майстри розкажуть, як правильно за ним доглядати, щоб продовжити термін служби.
Якщо вам потрібно більше інформації або вже готові до перетворення вашої підлоги і повернення їй нового зовнішнього вигляду – телефонуйте за номерами, вказаними на сайті. Ми готові розпочати роботу вже сьогодні!