Ремонт паркету будь-якої складності: як працюють професіонали

Ремонт паркету – це комплексна робота над усуненням пошкоджень та поверненню дерев'яній підлозі первозданного зовнішнього вигляду. Причини пошкодження можуть бути різними – як природне зношування, так і форс-мажорна ситуація (наприклад, затоплення). Але чим би не були спричинені пошкодження, необхідно провести оперативний ремонт і швидко їх виправити.

Коли виконують ремонт паркетної підлоги?

Певної регулярності у проведенні ремонту паркетної підлоги немає – до неї вдаються після появи видимих ушкоджень чи їх «симптомів» - скрипу, хитання окремих ламелей. Дуже важливо не зволікати з ремонтом. Дефекти і пошкодження швидко погіршуються, і якщо спочатку вони мають локальний характер і потрібний лише дрібний ремонт паркету, то вже через місяць буде потрібно серйозніше втручання. Тут як зі здоров'ям: профілактика та лікування на ранніх стадіях набагато ефективніше, ніж доведення ситуації до незворотних процесів.

Технологія ремонту паркету: комплекс завдань залежить від причини пошкоджень

«Симптоми», що паркетній підлозі потрібен терміновий ремонт, бувають різними:

Це відбувається з різних причин. Так, паркет здувається через вплив води, зазвичай це відбувається через затоплення або підвищену вологість у приміщенні протягом тривалого часу та перепадів температур. Провалюється паркет через порушення технології укладання основи або внаслідок природного зношування. Визначити причину пошкоджень є дуже важливим, оскільки від цього залежить технологія ремонту.

Чи можна уникнути дефектів та пошкоджень? Це складно, але якщо ви усунете негативні фактори впливу, то пошкодження можна звести до мінімуму. Основні фактори, які викликають швидке зношування паркетного покриття, - це:

Але є один фактор, який неможливо виключити, – це природне зношування. Тому реставрація або ремонт можуть знадобитися всім, хто має в будинку дерев'яне покриття для підлоги.

Повний та частковий ремонт паркету

Ремонт паркету буває повним (капітальним) чи частковим. Капітальний ремонт покриття для підлоги передбачає демонтаж паркетної дошки з подальшою її заміною. До нього вдаються у крайніх випадках, коли інші варіанти відновлення, реставрації або заміни ламелів не допоможуть. У деяких випадках демонтовані плашки очищають від клею, відновлюють і встановлюють заново, але це дуже довгий і складний процес, тому так роблять тільки з дуже дорогим паркетом або паркетом, що має історичну цінність. У будь-якому випадку капітальний ремонт - це досить дорого, і краще не доводити до того, щоб до нього вдаватися.

Дрібний ремонт паркету носить локальний характер, він усуває конкретний дефект покриття: фрагменти, що провалилися, зношені планки. До часткового ремонту відносять також усунення скрипів, здуття, пошкодження після затоплення. Це може бути як ремонт старого паркету, так і встановленого нещодавно, але пошкодженого в результаті затоплення або механічного впливу. Після ремонту обов'язково проводиться циклювання та шліфування паркету, а після цього лакують або обробляють захисним воском.

Також виділяють ремонт штучного паркету, щитової та паркетної дошки. Найпростіше зробити ремонт штучного чи набірного паркету, адже в такому разі можна просто замінити пошкоджені планки на нові, потрібно лише підібрати фрагменти з ідентичним малюнком. Складніше працювати з паркетною дошкою, бюджетною альтернативою паркету та зі щитовим паркетом. Це відбувається, оскільки проводити їх демонтаж та монтаж трохи складніше через особливості конструкції.

Зробіть запит і ми обов'язково зв'яжемося з вами найближчим часом

Ремонт паркету в Києві: скрип та його усунення

Скрип – це симптом пошкодження ламелей, і його необхідно усунути якнайшвидше. В іншому випадку ситуація посилиться, і доведеться вирішувати серйозніші проблеми. Існують різні варіанти ремонту скрипучого паркету:

Скрипи рекомендується усувати відразу після їх появи або за найближчої планової реставрації паркету. Дуже швидко на скрипучому паркеті стає візуально видно пошкодження.

Ремонт паркету після затоплення

Затоплення – найпопулярніша причина звернення щодо ремонту паркетної підлоги у Києві. Іноді він трапляється через потоп у сусідів зверху, але ще частіше через проблеми у власній квартирі. Часто затоплення відбувається на початку опалювального сезону – старі радіатори опалення просто не витримують різкого підвищення тиску, і починають текти чи проривають. Також часто звертаються після поломки бойлера, пральної, посудомийної машини. Внаслідок дії води дерево деформується, і паркет здувається, провалюється або з'являються великі щілини.

Що робити під час затоплення? Насамперед – перекрити воду і відразу видалити рідину з дерев'яної підлоги. Для цього використовуйте ганчір'я. Дуже важливо зробити це якнайшвидше, щоб зменшити ризик деформацій. А після викликайте паркетника, який оцінить стан, визначить масштаб пошкоджень та запропонує оптимальний план дій щодо їх усунення. Швидше за все, необхідно буде усунути причини здуття паркетної дошки, які сталися через вплив води.

Ремонт паркету, що здувся

Зазвичай паркет роздувається через вплив вологи, і ремонт такий самий, як і після затоплення. Ремонт здутого паркету часто передбачає заміну пошкоджених ламелей та планок на нові (тому дуже важливо виключити ризик попадання води на підлогу, для якої неможливо купити та замінити одну дошку). Технологія ремонту передбачає такі дії:

Сильно здуті ділянки паркетники називають «бульбашками». Вони не підлягають ремонту і такі фрагменти підлоги змінюються повністю.

Після цього закладають щілини – цей етап передбачають усі технології ремонту паркету, незалежно від причин ушкоджень. Це роблять за допомогою шпаклівки та шпателя. Коли матеріал висохне, його залишки зчищають, виконують шліфування поверхні та покривають паркет захисним маслом або безбарвним лаком. Після висихання першого шару лаку поверхня знову шліфується, а потім наноситься фінішний шар безбарвного захисного лаку або масла.

Ремонт паркету, що провалився

Найчастіше паркет провалюється через пошкодження основи. Розхитуватися можуть як окремі лаги, так і щит, який використовується як основа. Це відбувається через природне зношування. Для усунення пошкоджень, а саме фрагментів підлоги, що провалилася, спочатку виконують ремонт основи: іноді необхідно замінити окремі ламелі, у складних випадках - частину дерев'яного щита або щит повністю. Після того перестилаються ламелі, а потім старі паркетні дошки монтуються заново – за умови, що вони залишилися не пошкодженими і не вимагають заміни. Наприкінці також виконується шпаклювання щілин, шліфування та покриття паркетної підлоги новим шаром захисного безбарвного лаку.

Також ремонт можна поєднати з тонуванням паркету – щоб зайвий раз не робити шліфування та не запрошувати майстрів. Про нього ви можете детально прочитати у відповідному розділі нашого сайту.

Ремонт паркету у Києві: ціна залежить від складності роботи

Вартість ремонту паркету безпосередньо залежить від складності та масштабу робіт. Локальний ремонт з усуненням незначних пошкоджень буде коштувати недорого, тоді як масштабні капітальні роботи коштуватимуть набагато дорожче.

Після виконання ремонту обов'язково виконується обробка паркету маслом або захисним воском, і вартість витратних матеріалів також визначає бюджет робіт. Однак заощаджувати на матеріалах не варто - від цього багато в чому залежать експлуатаційні характеристики паркету. А якщо ви хочете зберегти гроші, варто звернутися до паркетників із найкращою ціновою політикою – наприклад, у компанію «Профі-Паркет».

Довірте свою підлогу нам: Profi-Parket - це висококласні профі!

Компанія «Профі-Паркет» виконує роботи з укладання, догляду та ремонту паркетної підлоги. Ми готові запропонувати найвигідніші умови. Наші ціни приємно здивують вас, а якість роботи ми гарантуємо.

Основні переваги співпраці з компанією «Профі-Паркет»:

Якщо вам потрібно більше інформації або вже готові до перетворення вашої підлоги і повернення їй нового зовнішнього вигляду – телефонуйте за номерами, вказаними на сайті. Ми готові розпочати роботу вже сьогодні!

Комплекси під ключ

Циклевка паркета під ключ комплекс №1

Антикризова ціна 310 ГРН м2

Комплекс під ключ №1 - Зносостійкість ★★★☆☆

 • Циклювання, шліфування паркету, всі витратні абразивні матеріали
 • монолітна шпаклівка щілин, обробка важкодоступних місць
 • нанесення грунтовки «Nano Wood» Hard Primer (Німеччина)
 • нанесення спеціального гелю для паркету (за бажанням, оплачується окремо)
 • нанесення нешкідливого, поліуретан-акрилового лаку на водній основі «Euromix»

Для домашнього приміщення. Все включено! Без додаткових витрат!

Лак екологічно чистий, без запаху, ідеально підходить для житлових приміщень з помірним зносом. Відноситься до професійної паркетної хімії.

Циклевка паркета комплексный подход

340 грн м2 за все!!!

Комплекс під ключ №2 - Зносостійкість ★★★★☆

 • Циклювання, шліфування паркету, всі витратні абразивні матеріали
 • монолітна шпаклівка щілин, обробка важкодоступних місць
 • нанесення грунтовки «Nano Wood» Hard Primer (Німеччина)
 • нанесення спеціального гелю для паркету (за бажанням)
 • Лак «Nano Wood» Hard Lacke (Німеччина)

Лак екологічно чистий, без запаху, без вмісту формальдегідів, ідеально підходить для приміщень з сильним зносом -100% поліуретан, (прохідні кімнати, кухні, коридори). Відноситься до професійної паркетної хімії. Безпечний для дітей і алергіків. Хард Лак - лак останнього покоління посилений NANO частинками.

Циклевка паркета під ключ

420 грн м2 за все!!!

Комплекс під ключ №3 - Зносостійкість ★★★★★

 • Циклювання, шліфування паркету, всі витратні абразивні матеріали
 • монолітна шпаклівка щілин, обробка важкодоступних місць
 • нанесення грунтовки «Nano Wood» Hard Primer (Німеччина)
 • нанесення спеціального гелю для паркету (за бажанням)
 • 2-компонентний лак Sylac Hard Top 2K

Двокомпонентний поліуретановий лак компанії Sylac для поверхонь з високим рівнем навантаження: приміщень з великою кількістю відвідувачів - ресторани, кафе, їдальні, магазини, коридори й т.д.

Закриває пори та покращує колір деревини. Стійкий до пожовтіння та зовнішніх чинників, а також особливо стійкий до подряпин. Містить добавку, що знижує рівень ковзання на поверхні. Поєднуючи чудову твердість та еластичність, підтримує покриття оригінальним блиском.

Циклевка паркета під ключ в Киеве

490 ГРН М2 НАЙМІЦНІШИЙ ЛАК В СВІТІ!

Комплекс під ключ №4 - Зносостійкість ★★★★★

 • Циклювання, шліфування паркету, всі витратні абразивні матеріали
 • монолітна шпаклівка щілин, обробка важкодоступних місць
 • нанесення грунтовки «Nano Wood» Hard Primer (Німеччина)
 • нанесення спеціального гелю для паркету (за бажанням)
 • Найміцніший лак в світі! Arboritec Compo Avenue (Швеція)

Arboritec Compo Avenue двокомпонентний зміцнений керамічними нано-частинами 100%-вий поліуретановий професіональний лак на водній основі для паркетної та дерев`яної підлоги.

Лак має чудову зносостійкість (довговічність) і добре переносить вплив побутової хімії. Антибактеріальні властивості лаку дуже важливі, якщо в квартирі є тварини і маленькі діти. Компанія Arboritec одна з небагатьох в світі випускає лаки на основі NANO-технологій.