Шліфування паркету: правила, необхідні матеріали, поради щодо виконання та вартість

Шліфування старого паркету – це комплекс операцій з регулярного догляду за паркетною підлогою, який передбачає акуратне зняття верхнього шару дерева, усунення потертостей та нерівностей та покриття поверхні безбарвним захисним лаком. В результаті паркет виглядає, як новий, ніби ви тільки-но уклали підлогове покриття. Крім того, систематичне та своєчасне шліфування дозволяє продовжити термін служби паркету та паркетної дошки, а тому проводити її час від часу потрібно обов'язково. Як часто – розповімо у цьому матеріалі.

Що таке шліфування паркетної підлоги?

Шліфування підлоги – це процедура, яка передбачає собою підрізання та зняття верхнього шару деревини із залишками лакофарбового покриття на них. Якщо ламінат після мінімальних пошкоджень доводиться перестилати заново, зовнішній вигляд паркету можна відновити - у тому числі за рахунок шліфування.

Професійне шліфування паркету проводиться з використанням спеціального обладнання – шліфувальних машин. Причому знадобиться відразу три моделі техніки – барабанна або стрічкова для грубої (первинної) обробки, плоскошліфувальна для основної та кутошліфувальна – для локального шліфування.

Навіщо проводиться шліфування паркету? Основне завдання цієї процедури – усунути невеликі деформації та пошкодження паркету – подряпини, потертості, борозни. За допомогою шліфування можна позбутися від плям, що важко виводяться – наприклад, від розлитого вина або кави. Вони просто зрізаються разом із верхнім шаром деревини, в який вони в'їлися. Також за допомогою шліфування вирівнюють поверхню паркету і готують її до подальшого лакування.

Виділимо основні причини проведення шліфування паркетної підлоги:

  1. Планова реставрація

    Зазвичай її роблять раз на 5-7 років, щоб прибрати невеликі подряпини та пошкодження, та оновити зовнішній вигляд. В офісах, громадських місцях планову реставрацію роблять частіше, оскільки навантаження на покриття підлоги вище. При плановій реставрації знімають 0,2-0,3 мм верхнього шару деревини.

  2. Локальні ушкодження

    Деформації можуть з'являтися навіть на новій підлозі – наприклад, вм'ятина від удару чи подряпини, пляма від кави. У такому разі не варто чекати планової реставрації та усунути пошкодження якомога раніше.

  3. Шліфування підлоги під час укладання

    При укладанні паркету також проводиться шліфування – щоб підготувати поверхню до нанесення лакофарбового шару. Плюс при укладанні можуть бути невеликі відмінності в рівнях підлоги, але вони зазвичай не більше 2 міліметрів. Нерівності усуваються за допомогою шліфувальної машини.

Шліфуванню піддається як бюджетний радянський, так і найдорожчий паркет з цінних порід дерева.

Зверніть увагу: шліфування не виконується, якщо для покриття підлоги використовувалася паркетна дошка і вона укладалася «плаваючим» методом за допомогою замкових з'єднань. Тобто дошки не приклеюються до підлоги, а фіксуються одна до одної. За такої технології шліфувальна машина може пошкодити паркетну дошку.

Щодо причин все ясно. Тепер можна перейти до вивчення технології виконання шліфування паркетної підлоги.

Зробіть запит і ми обов'язково зв'яжемося з вами найближчим часом

Як часто можна шліфувати підлогу?

На відміну від циклювання паркету, обмежень за частотою шліфування підлоги немає - оскільки знімається найтонший шар дерева всього в 0,1-0,5 мм. Але все ж таки щороку її не роблять – це просто не потрібно. В середньому, до неї вдаються раз на п'ять років, при лакуванні паркету. Можна виконувати шліфування паркету рідше, за умови, що ви використовуєте якісні двокомпонентні лаки та суворо дотримуєтеся правил експлуатації паркету. Тоді на ньому просто не з'являтимуться потертості та подряпини, які й усуваються в процесі шліфування.

Шліфування та циклювання дерев'яної підлоги: основні відмінності

Багато власників паркетної підлоги плутають поняття циклювання та шліфування, проте це абсолютно різні за принципом дії, технологією та характером операції. Циклювання носить більш грубий характер, а шліфування характеризується делікатністю та акуратністю роботи. Перше виконується вручну, а друге – за допомогою спеціальних машин, тому займає набагато менше часу.

Основні відмінності для наочності представлені у таблиці:

Характеристика Циклювання Шліфування
Опис технології Верхній шар деревини знімають за допомогою спеціального ручного інструменту Верхній шар деревини підрізають
Спосіб виконання Вручну Машинним способом
Необхідний інструмент Цикля (ручний інструмент), рідше – шліфувальна машинка із спеціальною насадкою Шліфувальна машина (барабанна або стрічкова для грубого шліфування, плоскошліфувальна для основного, кутошліфувальна для локального)
Тип абразивного матеріалу Крупнозернистий або середньозернистий Дрібнозернистий
Товщина шару дерев'яної дошки, що знімається близько 2 міліметрів Від 0,1 міліметра – товщина визначається майстром у кожному конкретному випадку індивідуально

Часто шліфування і циклювання проводять одночасно: спочатку паркет циклюють і усувають серйозні пошкодження, а потім виконують основне шліфування для вирівнювання поверхні та підготовки її до нанесення лаку та гелю. Тільки циклюванням зазвичай обмежуються в громадських чи виробничих приміщеннях, де вимоги до рівності та візуальних характеристик підлоги не такі високі, як у житлових будинках, квартирах.

Ще одна думка – що шліфування це один із етапів циклювання. Однак це не зовсім так, оскільки часто можна обійтися лише шліфуванням і не вдаватися до циклювання.

Покрокова інструкція з виконання шліфування паркетної підлоги

Шліфування паркету - багатоетапний процес, в якому дуже важливо дотримуватися правильної послідовності операцій. Розглянемо етапи виконання шліфувальних робіт:

  1. Підготовка

    Для початку потрібно створити майстру комфортні умови для роботи. Для цього з кімнати, в якій будуть проводитись роботи, виносять усі меблі, знімають плінтуси, завішують вікна та двері. Потрібно добре підмести підлогу і прибрати забруднення.

  2. Грубе, або первинне шліфування

    Його завдання - усунути нерівності і зробити підлогу рівною, зняти пошкоджений шар дерева. Яку товщину дерева потрібно зняти, вирішує майстер у кожному конкретному випадку. Йому необхідно знайти баланс, щоб не прибрати занадто багато і залишити максимальну товщину для наступних циклівок і шпаклівок, але видалити всі пошкодження. Для проведення грубого шліфування знадобиться барабанна або стрічкова машина, на яку ставлять насадку з великим або середнім абразивним матеріалом, зазвичай наждачний папір.

  3. Основне шліфування

    Для нього знадобиться плоскошліфувальна машинка з насадкою з дрібнозернистим або середньозернистим абразивом. У процесі роботи підлога стає рівною, усуваються дрібні дефекти та нерівності. Завдання цього етапу – підготувати покриття для підлоги до подальшого нанесення лаку.

  4. Локальне шліфування

    За допомогою кутошліфувальної машини обробляють ділянки у важкодоступних місцях – кутах, біля плінтусів, під радіаторами опалення. Також майстер при необхідності шліфує фрагменти з серйозними ушкодженнями та видаляє глибокі подряпини та нерівності. Після проведення шліфувальних робіт поверхня повинна стати ідеально рівною та готовою до нанесення лаку.

  5. Закладення щілин

    У процесі експлуатації щілини між планками у паркетній підлозі можуть збільшуватись у розмірах, розширюватись. Їх потрібно закласти за допомогою шпаклівки, для цього використовують шпатель. Після нанесення складу потрібно почекати, доки він повністю висохне.

  6. Підготовка поверхні до нанесення лаку

    Щоб лакофарбове покриття було нанесене ідеально рівним шаром, необхідно очистити поверхню від пилу, найдрібніших частинок бруду та залишків шпаклівки. Для наведення порядку та видалення дрібнодисперсного пилу використовується спеціальний потужний будівельний пилосос.

  7. Покриття підлоги лаком

    Рекомендується використовувати якісні двокомпонентні лаки із затверджувачем у складі. Вони мають високу стійкість до стирання, надійність і довговічність, забезпечують додатковий захист дерев'яної підлоги. Вибір гарного лаку має дуже велике значення.

  8. Проміжне шліфування

    Потрібно дочекатися повного висихання першого шару лакофарбового покриття, а потім знову виконати шліфування поверхні. Це робиться тому, що перший шар лаку навіть при найакуратнішій і ретельній роботі не зможе лягти рівно, на ньому залишатимуться нерівності та напливи, залишатимуться бульбашки повітря та здуття. Після шліфування цієї проблеми не виникне. Потрібно повторно провести прибирання та видалити пил та дрібні частинки за допомогою пилососу.

  9. Фінішна обробка

    Залишилося повторно нанести лак – і після його висихання підлога виглядатиме, як нова!

Скільки часу займе шліфування, залежить від площі приміщення та обраного лаку – у кожного бренду свій час висихання, а ви не можете переходити до наступного етапу, доки лак не висох. Власне шліфування за допомогою барабанної, плоскошліфувальної та кутошліфувальної машини можна виконати всього за один день.

Чому не можна шліфувати підлогу самостійно?

Будь-яка помилка в процесі виконання шліфування паркетної підлоги може призвести до ситуації, коли покриття для підлоги буде зіпсоване і вам потрібно його перестилати повністю. Тому краще не ризикувати, а одразу звертатися до професіоналів – тим більше, що вартість послуг хорошого паркетника є більш ніж доступною сьогодні.

Майстри з догляду, шліфування, реставрації та ремонту паркету – як лікарі, вони дуже довго навчаються своєї справи. Необхідно знати дуже багато: як розташовані волокна деревини і чим відрізняються різні сорти дерева, якою товщиною зрізати шар дерева в конкретному випадку, як усунути деформації та пошкодження, які лаки використовувати. Професійні паркетники дуже довго навчаються своєї майстерності, спочатку виконуючи лише дрібні доручення досвідчених наставників та поступово освоюючи всі нюанси роботи з паркетом.

Крім того, професійне шліфування паркету вимагає використання дорогого обладнання. Купувати його або брати в оренду просто невигідно, дешевше скористатися послугами спеціальної компанії з догляду за паркетною підлогою. Тільки не шукайте приватні оголошення «Шліфування паркету Київ» - до вибору підрядника необхідно поставитися з максимальною відповідальністю.

Працюємо екологічно чистими та антибактеріальними лаками

Profi-Parket: нам довіряють найдорожчі підлоги

Якщо вам потрібне шліфування паркету – ви потрапили за адресою. Компанія «Профі-Паркет» - це лідер серед сервісів укладання та догляду за паркетною підлогою в столиці. Нам довіряють, тому що ми готові надати офіційні гарантії якості роботи та найвигідніші умови:

  • демократичні ціни

    У нас найсправедливіша цінова політика у Києві в розрізі балансу ціни/якості. Ціна шліфування паркету залежить від площі приміщення та складності роботи;

  • швидкий початок роботи та своєчасне її виконання

    Наші фахівці готові приступити до роботи на вашому об'єкті вже наступного дня після замовлення, і виконають її в найкоротший термін. Час виконання шліфування зазвичай займає лише один день, але все залежить від особливостей конкретного об'єкта та терміни уточнюються після проведення оцінки;

  • використання професійного обладнання та кращих матеріалів

    Ми використовуємо високоякісну паркетну хімію (віски, лаки, пігменти) від німецьких брендів Nano Wood та Lobadur, шведських Arboritec та Synteko. Ці торгові марки вважаються найкращими у світі;

  • широкий комплекс інших послуг.

    Наші майстри – це висококласні фахівці, які працюють із паркетом вже понад 25 років кожен. При необхідності вони виконають ремонт будь-якої складності, тонування та фарбування паркетної дошки;

  • чудовий сервіс

    Працювати з нами комфортно, наші майстри не створять вам клопоту, працюючи в сусідньому приміщенні. А після виконання шліфування фахівці обов'язково проведуть консультацію щодо правильного догляду та експлуатації паркету.

У вас залишились запитання? Тоді зв'яжіться з нашими менеджерами за телефонами, вказаними на сайті. Вони детально вас проконсультують, нададуть додаткову інформацію. За цими ж номерами ви можете замовити послуги шліфування паркету недорого, ремонту, реставрації та тонування паркетної підлоги.

Комплекси під ключ

Циклевка паркета під ключ комплекс №1

Антикризова ціна 350 ГРН м2

Комплекс під ключ №1 - Зносостійкість ★★★☆☆

  • Циклювання, шліфування паркету, всі витратні абразивні матеріали
  • монолітна шпаклівка щілин, обробка важкодоступних місць
  • нанесення грунтовки «Nano Wood» Hard Primer (Німеччина)
  • нанесення спеціального гелю для паркету (за бажанням, оплачується окремо)
  • нанесення нешкідливого, поліуретан-акрилового лаку на водній основі «Euromix»

Для домашнього приміщення. Все включено! Без додаткових витрат!

Лак екологічно чистий, без запаху, ідеально підходить для житлових приміщень з помірним зносом. Відноситься до професійної паркетної хімії.

Циклевка паркета комплексный подход

400 грн м2 за все!!!

Комплекс під ключ №2 - Зносостійкість ★★★★☆

  • Циклювання, шліфування паркету, всі витратні абразивні матеріали
  • монолітна шпаклівка щілин, обробка важкодоступних місць
  • нанесення грунтовки «Nano Wood» Hard Primer (Німеччина)
  • нанесення спеціального гелю для паркету (за бажанням)
  • Лак Лоба (Loba) (Німеччина)

Лак екологічно чистий, без запаху, без вмісту формальдегідів, ідеально підходить для приміщень з сильним зносом -100% поліуретан, (прохідні кімнати, кухні, коридори). Відноситься до професійної паркетної хімії. Безпечний для дітей і алергіків. Хард Лак - лак останнього покоління посилений NANO частинками.

Циклевка паркета під ключ

460 грн м2 за все!!!

Комплекс під ключ №3 - Зносостійкість ★★★★★

  • Циклювання, шліфування паркету, всі витратні абразивні матеріали
  • монолітна шпаклівка щілин, обробка важкодоступних місць
  • нанесення грунтовки «Nano Wood» Hard Primer (Німеччина)
  • нанесення спеціального гелю для паркету (за бажанням)
  • 2-компонентний лак Sylac Hard Top 2K

Двокомпонентний поліуретановий лак компанії Sylac для поверхонь з високим рівнем навантаження: приміщень з великою кількістю відвідувачів - ресторани, кафе, їдальні, магазини, коридори й т.д.

Закриває пори та покращує колір деревини. Стійкий до пожовтіння та зовнішніх чинників, а також особливо стійкий до подряпин. Містить добавку, що знижує рівень ковзання на поверхні. Поєднуючи чудову твердість та еластичність, підтримує покриття оригінальним блиском.

Циклевка паркета під ключ в Киеве

530 ГРН М2 НАЙМІЦНІШИЙ ЛАК В СВІТІ!

Комплекс під ключ №4 - Зносостійкість ★★★★★

  • Циклювання, шліфування паркету, всі витратні абразивні матеріали
  • монолітна шпаклівка щілин, обробка важкодоступних місць
  • нанесення грунтовки «Nano Wood» Hard Primer (Німеччина)
  • нанесення спеціального гелю для паркету (за бажанням)
  • Найміцніший лак в світі! Arboritec Compo Avenue (Швеція)

Arboritec Compo Avenue двокомпонентний зміцнений керамічними нано-частинами 100%-вий поліуретановий професіональний лак на водній основі для паркетної та дерев`яної підлоги.

Лак має чудову зносостійкість (довговічність) і добре переносить вплив побутової хімії. Антибактеріальні властивості лаку дуже важливі, якщо в квартирі є тварини і маленькі діти. Компанія Arboritec одна з небагатьох в світі випускає лаки на основі NANO-технологій.